نحوه تهیه سند برای املاک قولنامه ای شهرستان بهارستان|درخواست صدورسندمالکیت شهرستان بهارستا

اداره ثبت املاک شهرستان بهارستان،اسلامشهر

گرفتن سند برای ملک قولنامه ای ,ماده 147 درشهرستان بهارستان،اسلامشهر،رباطکریم وپرند

  میخواهی برای ملک قولنامه ای سند ماده 147 بگیری ؟

همین الان با ما تماس بگیر  09122085593 مهندس جمشیدی

مراحل ثبت نام واخذ سندبرای املاک بدون سند به زبان ساده

شهرستان بهارستان اسلامشهر ماده 147 گرفتن سند برای ملک قولنامه ای
فرمانداری شهرستان بهارستان
اداره ثبت بهارستان/اسلامشهر/

مراحل ثبت نام  و اخذ سند برای املاک بدون سند به زبان ساده

مقدمتا توجه به چند نکته مهم :

۱ – قانون “تعیین تکلیف اراضی و ساختمانهای ثبتی فاقد سند” شامل زمینها و چهار دیواریها ( غیراز کشاورزی و باغات ) نمی شود و فقط ساختمانهای احداثی را شامل میشود.

۲ – ساختمانها و زمینهای کشاورزی و باغات باید دارای سابقه ثبت باشند یعنی برای آنها پلاک ثبتی تعیین شده باشد .

۳ – فقط برای املاکی می توان درخواست سند داد که دسترسی به مالک یا حد اقل یکی وراث او ( به جهت فوت یا مفقود الاثر بودن) مقدور نباشد . ( فوت یا غیبت در حین رسیدگی به تقاضا و با استعلام از ثبت احوال قابل تشخیص است و در صورت اثبات خلاف آن تقاضا  از سوی هیات رد میشود )

۴ – این قانون مهلت و مدت انقضا ندارد لذا هر وقت ساختمانی ساخته شد که حائز شرایط اخذ سند بود می توان برای آن درخواست سند نمود .

مرحله اول ـ  اطمینان از وجود مدارک و تهیه آنها :

مدارک مورد نیاز :

الف_ در املاک قولنامه ای : ۱ – کپی از سند مالکیت ملک ( سند اولیه ).  ۲ – قولنامه یا قولنامه هایی که متقاصی را به مالک اولیه ارتباط میدهد

ب – در املاک دارای سند مشاعی :۱ – سند مشاعی متقاضی ۲ –   در صورتی که سند مالکیت به نام شخص متقاضی نباشد ارائه وکالتنامه های مربوطه.

مرحله دوم : تهیه نقشه ملک با مختصات (UTM) و فایل مربوطه به آن:

الف : پس از  اطمینان از وجود شرایط و مدارک فوق الذکر متقاضی باید با مراجعه به یکی از مهندسین نقشه کش نظام مهندسی یا کارشناسان رسمی نقشه کشی دادگستری یا ثبت و از طریق بازدید ملک نسبت به تهیه نقشه با مختصات UTM اقدم کنند .

ب : پس از تهیه این نقشه فایلی را که از سوی سازمان ثبت معرفی و ارائه شده با نام parcelmal.xls با توجه به مندرجات و اطلاعات نقشه UTM باید از سوی مهندس نقشه کش تهیه و در اختیار متقاضی قرار گیرد . ( البته الزام ارسال این فایل منتفی گردید ).

مرحله سوم : فراهم کردن مدارک زیر و تهیه عکس یا اسکن از آنها با پسوند jpg یا png با حد اکثر حجم ۱۵۰ کیلوبایت.

۱ – اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی.

۲ – کپی از سند مالکیت اولیه ملک ( در اسناد قولنامه ای )

۳ – اصل و کپی تمامی قولنامه های  استنادی تا با مالکی که سند به نام او صادر شده است برسد.( در اسناد قولنامه ای )

۴ –  اصل سند مالکیت در اسناد مشاعی به نام متقاضی و کپی صفحات اول ، دوم ، سوم ، صفحه حدود ملک ، توضیحات و صفحات انتقالات.

۵ – نقشه ملک با مختصات UTM   که توسط متقاضی تهیه شده .

۶- فرم تکمیل شده گواهی تعیین مختصات ملکی در فایل excel  مربوطه .( الزام ارسال این فایل لغو شد ) .

۸ – فیش بانکی بابت هزینه تقاضا به مبلغ پانصد هزار ریال به حساب بانکی سیبا به شماره ۲۱۷۱۳۲۸۰۱۷۰۰۹ بانک ملی. ( نیاز به اسکن ندارد)

 ( شما می توانید مدارک خود را به یکی از کافی نتها یا مراکزی که می توانند مدارک شما را اسکن کنند ارائه دهید تا این کار را برای شما انجام دهند و آن را بر روی یک لوح فشرده ( سی دی یا دی وی دی ) یا فلش ریخته و تحویل شما دهد در صورتی که دفترخانه امکانات اسکن را داشته باشد می تواند کار اسکن را نیز برای شما انجام دهد.)

مرحله چهارم  : تکمیل فرم درخواست پذیرش( فرم اولیه ) و دریافت شماره ورود به سامانه :

پس از انجام مراحل فوق و تهیه مدارک و عکس آنها با در دست داشتن مدارک با مراجعه به یکی ار کافینتها یا دفاتر اسناد رسمی بخواهید فرم درخواست پذیرش را ( در این سایت  www.sabtemelk.ir ) تکمیل و شماره ورود به سامانه را دریافت نمائید.

مرحله پنجم  : ورود به قسمت تکمیل درخواست ( صفحه اول سامانه) با استفاده از شماره ای که در مرحله قبل دریافت نموده اید و کد ملی متقاضی.

در این مرحله شخصا یا به توسط دفاتر اسناد رسمی یا کافی نتها با شماره ای که در مرحله قبل دریافت نموده اید و کد ملی متقاضی وارد شده و درخواست خود را تکمیل می کنید .

مرحه ششم : ارسال مدارک به واحد ثبتی

پس از تکمیل درخواست پرینتی از آن تهیه و با مدارکی که در مرحله سوم ذکر شده به واحد ثبتی از طریق پست سفارشی ارسال و کد رهگیری ۲۰ رقمی از دفتر پستی دریافت می نمایید.

مرحله هفتم : ورود مجدد به سامانه ( با استفاده از شماره ورود و کد ملی ) و وارد کردن شماره رهگیری ۲۰ رقمی دریافتی از دفتر پستی .

مرحله هشتم ( مرحله نهایی) _ به پایان بردن ثبت تقاضا و دریافت شماره پرونده .

منبع: وبلاگ دفتر اسناد رسمی ۳۵ قم  ۳۵qom.persianblog.ir

آدرس: بهارستان ، شهرک گلستان ، نبش ساختمان رفاه ، کوجه دانش ،پ17

لینک ثبت نام درسامانه صدورسندمالکیت

http://www.sabtemelk.ir/

در سال ۱۳۱۰ بود که قانون ثبت به تصویب رسید. براساس این قانون لازم بود تا تمام املاک موجود در کشور ثبت شوند و تمامی اموال غیرمنقول نیز سند رسمی دریافت کنند. همچنین گفته شد که اداره‌های دولتی و محاکم قانونی فقط دارندگان سند رسمی را به عنوان مالک می‌شناسند.
در سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ نیز برای اینکه ساماندهی و تعیین تکلیف ساختمان‌ها، اراضی کشاورزی و باغ‌هایی که سند رسمی ندارند، انجام شود، مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت اسناد و املاک مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت. اجرای این قوانین با تاخیر همراه بود و نسبت به اجرای آن انتقاداتی وارد بود. مهلت اجرا چندین بار تمدید شد و در آذرماه سال ۱۳۸۳ پایان یافت.

اداره ثبت شهرستان بهارستان صدورسندمالکیت ماده 147
ثبت ملک شهرستان بهارستان مهندس رضا جمشیدی مشاورملکی حرفه ای درجاده ساوه


البته تصویب این قوانین به معنای رفع مشکلات موجود در مورد املاک نبود، بلکه مشکلاتی که وجود داشت همچنان باقی بود و هنوز املاک زیادی وجود داشتند که فاقد سند بودند. نکته مهم دیگر اینکه اصلاح این قوانین موجود نیز خود مشکلاتی را ایجاد کرد و باعث شد تعداد زیادی از افراد از شرایط به وجود آمده سوءاستفاده کنند.
بعد از مدتی که مشکلات نبود سند برای املاک همچنان وجود داشت، تصمیم گرفته شد تا به طور جدی برای املاک بدون سند کاری انجام شود و قانونی مشخص برای سنددار کردن املاک و هزینه صدور سند ملک تصویب گردد. بنابراین لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی برای اصلاح مواد ۱۴۷ و تا حدودی ۱۴۸ قانون ثبت، ارایه شد. هدف از این امر این بود که هم مشکلات قانون قبلی و هم مشکل املاک بدون سند، حل شود.
اینکه یک زمین سند نداشته باشد فقط مربوط به یک شهر خاص نیست؛ بلکه این مشکل در تمام شهرهای کشور وجود دارد. ولی تهران و اطراف آن بیشتر با این مشکل روبه رو هستند. در دهه ۱۳۶۰ بود که مردم روستاها و شهرهای کوچک تصمیم به مهاجرت به تهران گرفتند و همزمان با این اتفاق تعداد زمین‌های فاقد سند افزایش یافت.
بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد فروش املاک خود و خروج از کشور را داشتند و تصمیم گرفتند تا املاک خود را بفروشند. البته املاکی که به دلیل قانونی انتقال آنها مجاز نبود. بنابراین مالکیت املاکی که مشکلات قانونی داشتند، مشکل‌ساز شد. این املاک نیاز به اخذ مجوز سازمان‌هایی چون شهرداری داشتند ولی به جای دریافت مجوز فروخته شده بودند و خریداران بدون اطلاع از این مشکل، اقدام به ساخت کردند.

اگر شما از جمله افرادی هستید که یک خانه بدون سند دارید یا ملکی را به صورت قولنامه‌ای خریده و معامله کرده‌اید، نگران نباشید. شما هم می‌توانید به راحتی برای خانه خود سند تهیه کنید. البته بهتر است در مورد هزینه گرفتن سند خانه و هزینه گرفتن سند برای خانه قولنامه‌ای هم اطلاعاتی به دست آورید.
در ادامه برای دریافت سند باید راهی هیاتی شوید که در این مورد تصمیم گیری می‌کنند. منظور از هیات، هیات‌های حل اختلاف است که می‌توانید برای حل مشکل سند املاکی که شرایط قانون تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند را دارند، به آنها مراجعه کنید.

ویامیتوانید ازمشاوران حرفه ای جم دراین خصوص مشاوره بگیرید 02156388193

قیمت ملک کلنگی،چندسال ساخت ونوساز دراسلامشهر/بهارستان

تغییر در نرخ کمیسیون مشاوران املاک مناطق شهرتهران

پیش فروش آپارتمان سنددار،قولنامه ای درشهرستان بهارستان ،حصارک پایین

آخرین دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید

( الزامي )

( الزامي )

(اختیاری)

دیدگاه