تنظیم اجاره نامه برای املاک صنعتی درجاده ساوه|اسلامشهر|بهارستان|رباطکریم|پرند|چهاردانگه

تنظیم قرارداد اجاره نامه برای املاک صنعتی،تجاری،سوله،وچهاردیواری زیرنظر کارشناس ارشد مسکن مهندس رضا جمشیدی دارای مجوز فعالیت رسمی ازاتحادیه املاک. تنظیم اجاره نامه برای املاک صنعتی درجاده ساوه.تنظیم اجاره نامه برای املاک صنعتی درجاده ساوه|اسلامشهر|بهارستان|رباطکریم|پرند|چهاردانگه.بامشاوره مهندس رضا جمشیدی

مرکز خرید وفروش املاک تجاری وصنعتی سوله وکارگاه وواحد اداری دراستان تهران وجاده ساوه.

09122085593 مهندس رضا جمشیدی

56388193 دفترمسکن جم

تنظیم اجاره نامه توافقی واجاره نامه باکدرهگیری فوری .

تنظیم اجاره نامه دردفتراملاک بصورت قولنامه عادی ویا ثبت کدرهگیری.تنظیم اجاره نامه برای املاک صنعتی درجاده ساوه.

قیمت آپارتمان دراسلامشهر،بهارستان
اجاره نامه برای ملک صنعتی،تجاری وکارخانه درجاده ساوه

ثبت فوری کدرهگیری اجاره نامه ومبایعه نامه باهولوگرام و12برگ

اجاره وخریدوفروش ملک اداری ودفترکاردراسلامشهر ،بهارستان

لینک عضویت درکانال تلگرام مسکن جم ومقایسه قیمت ملک https://t.me/maskanjam288

قیمت ملک رادر واتسآپ ببینید.لینک رالمس کنید

https://chat.whatsapp.com/HEJKEVnB1VzKS2neOTlqWT

ارتباط تلفنی بامهندس رضا جمشیدی:مدیر گروه مشاوران املاک جم

09122085593 —-09356441084 —-56388193

مهمترین نکات درتنظیم اجاره نامه املاک صنعتی ،کارخانه،سوله وکارگاه

تعریف اجاره: اجاره درماده 466 قانون مدنی بیان شده است که اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجرمالک منافع عین مستاجره می شود.دراین حالت ،اجاره دهنده  موجر ،اجاره کننده مستاجر ومورد اجاره عین مستاجره نامیده می شود

اجاره املاک صنعتی نیز مانند خانه، مغازه یا هر ملک دیگری نیازمند بستن قراردادی است که بتواند شرایط طرفین را به‌روشنی مشخص کرده و جای ابهامی برای هیچ یک باقی نگذارد.

به همین دلیل این کار باید نزد مراکز معتبر مخصوص این کار انجام شود. زیرا این مراکز به تمام جنبه‌های حقوقی بستن قرارداد آگاهی داشته و با ذکر آن‌ها در قرارداد سود هر دو طرف را در نظر خواهند گرفت. در این نوشتار قصد داریم تا مختصری به بررسی نکات حقوقی بپردازیم که باید در هنگام عقد قرارداد املاک صنعتی آن‌ها را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنید.

اصطلاحاتی که باید بدانید:

در قراردادی که بین دو طرف نوشته می‌شود، برخی اصطلاحات به کار می‌روند که آشنایی با معنای آن‌ها می‌تواند به شما در بهتر نوشتن قرارداد کمک کند. همچنین به خاطر داشته باشید که هر قراردادی مانند قرارداد اجاره سوله و کارخانه باید در دفترخانه اسناد رسمی یا یک مرکز معتبر به ثبت برسد تا در آینده ازنظر قانونی مشکلی ایجاد نشود..

موجرصاحب ملک

مستاجراجاره‌کننده ملک

اجاره‌نامهیک تعهد دوطرفه است که در آن مشخصات مالک و مستاجر، مبلغ اجاره‌بها، موقعیت و شرایط ملک و مدت اجاره ذکر می‌شود. طرفین می‌توانند در آینده برای رفع اختلافات یا حساب‌وکتاب به آن مراجعه کنند.

مال‌الاجارهاجاره‌بها

عین مستاجرهمورد معامله مانند ملک، زمین، سوله، کارخانه یا انبار

وجه التزاممبلغی که به عنوان خسارت در صورت عدم انجام تعهد تعیین می‌شود.

در ادامه به بررسی مهم‌ترین نکاتی که باید برای اجاره املاک صنعتی در بستن قرارداد به آن دقت کنید، خواهیم پرداخت.

ذکرمدت زمان اجاره (تاریخ شروع وپایان اجاره نامه )

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در قرارداد ذکر شود، مدت اجاره است. املاک صنعتی بسته به توافق طرفین ممکن است بیش از یک سال اجاره داده شوند. بنابراین باید این مدت‌زمان به‌طور دقیق مشخص شده و شرایط تمدید، دیرکرد در تخلیه، تخلیه به درخواست مالک و دیگر مسائل در آن مشخص شود. این مدت‌زمان اجازه تخلیه زودتر از موعد ملک را از موجر سلب می‌کند. همچنین به مستاجر اجازه نمی‌دهد که بیش از زمان تعیین‌شده ملک را در تصرف داشته باشد مگر اینکه موافقت مالک را جلب کرده باشد.

معمولا مدت اجاره از زمان بستن اجاره آغاز خواهد شد. مگر اینکه در قرارداد زمان شروع آن ذکر شده باشد. به‌طور قانونی مستاجر تا یک هفته پس از اتمام مهلت اجاره سوله یا کارخانه فرصت تخلیه داشته و پس از آن مالک می‌تواند از طریق مراجع قانونی جهت دریافت حکم تخلیه اقدام نماید. همچنین اگر قرارداد در دفترخانه اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد، برای دریافت حکم تخلیه می‌توان از طریق آن دفترخانه اقدام کرد.

اجاره‌نامه را حداقل در دو نسخه تنظیم کنید.

در مواردی که اختلاف درباره شرایط ملک، اجاره‌بها یا مدت اجاره بین طرفین به وجود می‌آید، بهترین کار مراجعه به اجاره‌نامه است. اما اگر تنها یکی از طرفین اجاره‌نامه را داشته باشد، می‌تواند آن را به سود خود تغییر داده و دست طرف دیگر به جایی بند نیست. به همین دلیل باید اجاره‌نامه در دو نسخه تنظیم شده و یک نسخه آن نزد مالک و نسخه دیگر نزد مستاجر باشد. همچنین برای اطمینان می‌توان یک نسخه از اجاره‌نامه را نزد بنگاه معاملاتی به امانت گذاشت.

مبلغ اجاره و نحوه پرداخت آن را ذکر کنید.

یکی از مواردی که در اجاره املاک صنعتی، سوله یا کارخانه رایج است، پرداخت اجاره به صورت سالانه یا سه ماه یک بار است. با این حال لازم است که مدت‌زمان پرداخت اجاره در قرارداد ذکر شود تا هیچ ابهامی برای مالک و مستاجر به وجود نیاید.

موضوع حق اجاره به غیر یا تغییر در کاربری را مشخص کنید.

ازنظر قانونی مستاجر نمی‌تواند ملکی را که اجاره کرده است، به دیگری اجاره دهد. این حق در صورتی از او سلب می‌شود که در قرارداد به‌طور صریح ذکر شده باشد که مستاجر حق انجام چنین کاری را دارد. با این حال مستاجر حق ندارد در کاربری یا ساختار ملک به ویژه املاک صنعتی تغییری ایجاد کند. البته این مورد نیز اگر به اطلاع مالک و مراجع ذی‌ربط برسد، مشکلی را ایجاد نخواهد کرد. همچنین در صورت تغییر در ساختار باید پیش از آن درباره پرداخت هزینه‌ها و مسئولیت آن‌ها با مالک به توافق رسید.

پرداخت مالیات املاک صنعتی به عهده کیست؟

مستاجر وظیفه دارد در زمانی که ملک در اختیار او است، مالیات و عوارض مربوط به آن را بپردازد. همچنین باید در هنگام تخلیه تمام بدهی خود را پرداخت کرده و قبوض آب، برق، گاز، تلفن و عوارض را تسویه نماید. برای اطمینان از این مورد باید یک فقره چک توسط مستاجر به نام مالک در اختیار دفترخانه یا بنگاه معاملاتی قرار بگیرد تا در صورت عدم تسویه‌حساب یا بدهکار شدن مستاجر، چک به عنوان مدرکی برای مالک قابل‌استفاده باشد.

صورتجلسه تحویل ملک شرایط ملک را به‌طور دقیق در اجاره‌نامه ذکر کنید.

یکی از اصلی‌ترین دلایل اختلاف میان مالک و مستاجر در زمان تخلیه املاک صنعتی یا هر ملک دیگری، تغییر شرایط ملک است. اما اگر در هنگام عقد قرارداد شرایط ملک و تجهیزات و امکانات آن را به‌طور دقیق در اجاره‌نامه ذکر کنید، می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید. این مورد در هنگام اجاره املاک صنعتی یا اجاره کارخانه و سوله باید بیشتر رعایت شود. زیرا مواد و دستگاه‌هایی که در این املاک به کار می‌روند، می‌توانند آسیب زیادی را به ملک وارد کنند. بنابراین در هنگام عقد قرارداد باید شرایط سلامت ملک به‌طور کامل توضیح داده شود.

اسقاط خیارات وشرایط فسخ قرارداد و بروز حوادث غیرمترقبه را هم ذکر کنید.

یکی از موارد رایج در هنگام اجاره سوله یا کارخانه فسخ قرارداد است. زیرا در بعضی موارد مستاجر از مناسب نبودن ملک با هدف خود مدتی پس از اجاره ملک آگاه شده و قصد دارد فعالیت خود را متوقف کند. همچنین ممکن است مالک پس از اجاره دادن ملک خود، از شرایط راضی نبوده و قصد فسخ قرارداد را داشته باشد. از آنجا که مستاجر نمی‌تواند پیش از اتمام زمان اجاره ملک را بدون موافقت مالک تخلیه کند و مالک نیز نمی‌تواند چنین درخواستی از مستاجر داشته باشد، لازم است که مبلغی به عنوان خسارت فسخ قرارداد به نفع طرف دیگر در نظر گرفته شود. همچنین باید در متن قرارداد درباره بروز حوادث غیرمترقبه و جبران خسارت وارده به ملک صحبت شود.

اینها را هم در هنگام عقد قرارداد اجاره املاک صنعتی مدنظر قراردهید.

 • ثبت‌نام دو طرف در سامانه ثنا لازم است.
 • صدور اجاره برای سرکشی به ملک توسط مالک در مدت‌زمان اجاره باید از سوی مستاجر در قرارداد ذکر شود.
 • معمولا پرداخت هزینه‌های کلی تعمیرات ملک بر عهده مالک است. برای جلوگیری از اختلاف باید مرز میان هزینه‌های جزئی و کلی تعیین شود.
 • در صورتی که پروانه بهره‌برداری در اختیار مستاجر قرار گیرد، مستاجر می‌تواند در حیطه اختیارات پروانه از آن استفاده کند. بدیهی است که در صورت ابطال یا تعلیق پروانه جبران خسارت بر عهده مستاجر خواهد بود. همچنین پرداخت مالیات ناشی از این بهره‌برداری بر عهده مستاجر است.
 • مستاجر باید پیش از شروع فعالیت خود تمامی مجوزهای لازم را دریافت کرده و در صورت بروز مشکل موظف به رفع آن‌ها شود.
 • تنظیم یک اجاره نامه شفاف حق هرموجرومستاجراست .من کنارشما هستم :جمشیدی کارشناس ویژملک دراستان تهران
اجاره املاک صنعتی درجاده ساوه،اسلامشهر،بهارستان،رباطکریم،چهاردانگه،پرند09122085593
فرمانداری شهرستان بهارستان
قیمت ملک صنعتی درجاده ساوه،بهارستان،اسلامشهر 09122085593
پیش فروش آپارتمان درحصارک پایین سند داروقولنامه ای 56388193
مرکزارائه کدرهگیری اجاره نامه ومبایعه نامه بهارستان اسلامشهر 09122085593
تنظیم اجاره نامه برای املاک صنعتی وتجاری،کارخانه وکارگاه درجاده ساوه وشهرکهای صنعتی 09122085593

تغییر در نرخ کمیسیون مشاوران املاک مناطق شهرتهران

پیش فروش آپارتمان سنددار،قولنامه ای درشهرستان بهارستان ،حصارک پایین

ازبزرگترین پیج املاک اینستاگرام جاده ساوه دیدن کنید. jamlaak پیج اینستاگرام مقایسه قیمت هادر بهارستان

خرید وفروش ملک اداری ودفترکاردر محدوده اسلامشهر،بهارستان

 اخبارانتخابات شورای شهربهارستان 1400

آخرین دیدگاه ها

 1. online گفت:

  I quite like looking through a post that will make men and women think. Also, thanks for permitting me to comment. Cathie Rutledge Concha

 2. ما می دانیم که خرید یک سوله ذخیره سازی یک تصمیم عجولانه نیست ، به همین دلیل انواع مواد را
  برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه ارائه می
  دهیم. با کوک ، خواهید فهمید که خرید درستی انجام داده
  اید.
  هدفی که برای ریختن خود در نظر گرفته اید مهم نیست ، شما هدفی می
  خواهید که ثابت کند یک سرمایه گذاری
  خوب است. شما سوله ای می خواهید
  که ساخته شود تا دوام داشته باشد و
  شامل ضمانت های بدون نگرانی باشد.
  نگاهی به همه ویژگی های ساختمان که یک کوک ارائه می دهد!

  اما ، قبل از اینکه تصمیم نهایی خود
  را بگیرید ، ابتدا باید این لیست را بررسی کنید.
  قبل از خرید سوله باید چند نکته
  مهم و اساسی را مد نظر قراردهیم تا از نتیجه خرید خود راضی باشیم و
  مراجعه به متخصصان بخش حقوقی سوله تاپ میتواند گزینه خوبی باشد.

 3. abraham triglia گفت:

  You made some nice points there. I looked on the internet for the subject matter and found most individuals will agree with your site.

 4. lorri tabeling گفت:

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 5. harlan golberg گفت:

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 6. Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 7. coreen outten گفت:

  Thanks again for the article. Really Cool.

 8. lindsay raz گفت:

  Thanks so much for the blog post.Thanks Again. Great.

 9. marcelle darga گفت:

  If you are going for best contents like I do, only go to see this web page all the time because it presents feature contents, thanks

 10. joni brower گفت:

  I am thinking of visiting your website again Thanks

 11. PaulGrete گفت:

  قیمت اجاره سوله هزارمتری چنده؟

 12. Online Lenders گفت:

  آقا دمتون گرم لایک

نظر خود را ثبت کنید

( الزامي )

( الزامي )

(اختیاری)

دیدگاه